Pytania ogólne

Kurs na wakacje to intensywny 6 dniowy kurs hiszpańskiego, który można wykonać na jednym poziomie zaawansowania: początkującym.  W ostatnim dniu wyzwania kursant sprawdza zdobytą wiedzę poprzez rozwiązanie testu końcowego. Osoby którym uda się ukończyć kurs otrzymają specjalny rabat w Akademii hiszpańskiego online.

Kurs może zrealizować każdy: zarówno osoby, które nigdy nie uczyły się hiszpańskiego jak i te które znają hiszpański na dobrym poziomie. 

Tak, kurs na wakacje jest całkowicie darmowy. Każda osoba w dowolnym momencie może zacząć lub zrezygnować nie ponosząc żadnych kosztów. Warunkiem przystąpienia do wyzwania jest zapisanie się na listę i podanie swojego adresu email, gdzie wysłane będą informacje na temat kursu.

Kurs hiszpańskiego na wakacje trwa przez kolejne 6 dniZe względu na długość kursu i możliwe przerwy w wykonywaniu osoba ma dostęp do swojego kursu jeszcze przez 3 dni po zakończeniu kursu. Jest to czas kiedy można nadrobić jeszcze powstałe zaległości. Po tym czasie kurs zostaje zamknięty i nie ma możliwości powrotu do niego. 

Nie

Kursant ma możliwość całkowicie za darmo do korzystania z kursu, ale jedynie na udostępnionej platformie. Cały kurs jest chroniony prawami autorskimi a jego pobieranie, kopiowanie czy rozpowszechnianie jest całkowicie zabronione. Wszelkie próby kopiowania materiałów i ich rozpowszechniania będą traktowane jako kradzież i będą zgłaszane do organów zajmujących się ściganiem tego typu przestępstw a właściciel materiałów będzie domagał się odszkodowania z tytułu korzystania z kursu poza platformą.

Korzystanie z jakichkolwiek materiałów poza platformą (np. pobranie) jest możliwe jedynie w przypadku wyraźnego wskazania przez właściciela tych materiałów na możliwość wykonania takiego działania (np. pobranie e-booka).

Skontaktuj się wtedy ze mną indywidualnie pisząc email na adres: hola@elisapena.pl

Napisz dokładnie z czym masz problem, jeśli możesz zrób „print screen” błędu/problemu. Postaram się Tobie pomóc najszybciej jak się da.

Jak poprawnie i efektywanie realizować kurs?

Kurs podzielony został na 6 lekcji , które otwierają się stopniowo, czyli każdego kolejnego dnia otwiera się nowa lekcja. W ramach każdej lekcji do przerobienia są różne materiały: wideo, nauka słówek oraz rozwiązanie ćwiczeń.

Nie można przyspieszyć otwierania kolejnych dni kursu. Można natomiast dowolną ilość razy wrócić do poprzednich dni i ponownie je sobie powtórzyć – poprzednie dni nie zostają zamknięte. 

Każdego dnia, w ramach kursu, masz do przerobienia 3 materiały: wideo, naukę słówek oraz ćwiczenia sprawdzające. Zalecana kolejność wykonywania kursu to rozpoczęcie od oglądania wideo, następnie nauka słówek, a na końcu rozwiązanie ćwiczeń sprawdzających.

Moje dodatkowe porady dotyczące sposobu nauki:

  1. Wykonaj wszystkie części danej lekcji bez przerwy. Zarezerwuj sobie na kurs każdego dnia około 30 minut i wykonaj wszystkie elementy od razu, nie robiąc przerw między materiałami. 
  2. Zadbaj o ciszę i spokój podczas wykonywania lekcji ponieważ nauka wymaga koncentracji.

Przerobienie całej lekcji czyli oglądniecie materiału wideo, nauka słownictwa oraz ćwiczeń zajmuje średnio około 30 do 45 minut dziennie. Jest to czas orientacyjny jeśli danego dnia wykonasz wszystkie części lekcji bez przerw. 

Nie ma problemu ponieważ każda lekcja kursu otwiera się stopniowo. Każdego dnia otwiera się jedynie jedna lekcja więc Twoje zaległości nie są duże:) Pamiętaj jednak by szybko nadrobić zaległości by być z wyzwaniem na bieżąco. Regularna realizacja kursu, czyli 1 lekcja w 1 dzień, jest bardziej efektywna niżeli nadrabianie i wykonywanie np. 3 dni kursu w 1 dzień.

Procentowy postęp kursu wskazuje na jakim etapie całego kursu znajduje się osoba realizująca kurs. Jeśli w trakcie realizacji kursu postęp się nie zmienia oznacza to że zielony przycisk „zaznacz jako zrealizowane” nie został wciśnięty po realizacji każdego ze zrealizowanych materiałów.

Dany dzień wyzwania składa się ze standardowo 3 materiałów: wideo, nauki słówek oraz ćwiczeń. Pod każdym z tych materiałów znajduje się przycisk „zaznacz jako zrealizowane”, który po ukończeniu danego materiału należy wcisnąć.

Po wciśnięciu tego przycisku dany materiał ulega odznaczeniu poprzez wypełnienie pustej kropki przy opisie zieloną strzałką. Dzięki temu postęp całego kursu ulega zwiększeniu.

Materiał wideo jest zawsze pierwszym materiałem podczas każdego dnia kursu. Średnio każde wideo trwa około 10 minut i tyle potrzebujesz czas na jego jednorazowe obejrzenie. Jeśli jednak chcesz dokładnie zrozumieć omawiane zagadnienia to Tobie powtórne obejrzenie wideo.  Wiele osób podczas oglądania filmików opracowuje własne notatki celem jeszcze lepszego uporządkowania wiedzy.

Pamiętaj, że jakiekolwiek nagrywanie wideo czy jego pobieranie jest całkowicie zabronione, a materiały są chronione prawami autorskimi.

Do nauki słownictwa przystąp niezwłocznie po zakończeniu wideo. Ważne by przed rozpoczęciem wykonywania fiszek zapoznać się dokładnie z instrukcją jak poprawnie ich używać. W tym celu po rozpoczęciu nauki słówek kliknij w przycisk „jak używać fiszek” i zapoznaj się z instrukcją. 

Fiszki można wykonać dowolną ilość razy dlatego warto je regularnie powtarzać.

Ćwiczenia sprawdzające wykonaj niezwłocznie po zakończeniu wideo i słówek. Ćwiczenia nie podlegają ocenie, służą one jedynie utrwaleniu wiedzy. Ćwiczenia można wykonać dowolną ilość razy dlatego jeśli tego potrzebujesz to wróć sobie do dowolnych ćwiczeń.

Ćwiczenia opracowane są w programie, który automatycznie dopasowuje się do urządzenia na którym wykonujesz ćwiczenia. Bardzo rzadko, jednak zdarza się, że oprogramowanie urządzenia (komputer, tablet, telefon) jest niekompatybilne z programem  w którym opracowane są ćwiczenia i wówczas ćwiczenia pojawiają się w zniekształconym kształcie co uniemożliwia ich poprawne wykonanie. Należy wtedy zmienić urządzenie, którego używasz na inne (komputer, tablet, komórka) i ponownie wykonywać ćwiczenia. 

Ostatniego dnia kursu do wykonania jest test końcowy, który będzie stanowił podsumowanie zdobytej przez Ciebie wiedzy. Wyniki testu pokazywane są automatycznie po jego rozwiązaniu.

Jeśli uda się Tobie realizować kurs regularnie i sumiennie oraz postępować zgodnie z moimi zaleceniami to gwarantuję Tobie opanowanie całej wiedzy. A to stanowi największy wyznacznik przydatności kursu.

Podsumowanie kursu odbędzie się w formie wideo. Na zakończenie przedstawię możliwości kontynuacji nauki hiszpańskiego ze mną.

Oczywiście, że tak. Szczegóły kontynuacji nauki przedstawię po zakończeniu kursu podczas podsumowania.

Ponadto osoby chętne już teraz mogą za darmo uczyć się ze mną hiszpańskiego na moim kanale YouTube: 

https://www.youtube.com/c/elisapena

Masz inny problem techniczny? Napisz:

hola@elisapena.pl

Scroll to Top